- Turista

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zřícenina hradu Dub
(obec Tasov, okres Třebíč)

Popis:
Jedná se o zříceninu hradu z první poloviny 13.století, původně nazývaný Tasov (Tassenberg). Hrad zanikl ve druhé polovině 14.století. Více na stránkách www.hrady.cz .

Přístup 1:
Nejjednodušší přístup je z obce Kamenná směr Tasov. U Panského Mlýna je nutno zanechat vozidlo, pokud pojedete vozidlem a zbytek cesty ke zřícenině musíte dojít, půjdete kolem bývalé papírny. Stejskalův Mlýn je dnes v soukromí a cesta od začátku náhonu je uzavřena. Ke zbytkům zříceniny se dostanete tak, že od brány Stejskalova Mlýna se vydejte vlevo do stráně, je zde vidět vyšlapaná cesta, která Vás zavede těsně pod zříceninu.

Malé odbočení z přístupu 1:

Až se budete vracet zpět k vozidlu, tak se vydejte vpravo po silnici vedoucí do Tasova, kde po cca 300m je na levé straně umístěna socha sv.Josefa, která stojí za zhlédnutí. Dle stránek obce Tasov, jedná se o sochu z druhé čtvrtiny 18.století.


Přístup 2:
Druhý přístup je z obce Kamenná se vydat po žlutě značené turistické cestě směr Stejskalův Mlýn. Kousek za Stejskalovým Mlýnem je lávka, po které se nechá přejít Oslava suchou nohou. Dále projděte po lávce náhonu s česlemi a zbytek cesty viz výše.


Malé odbočení z přístupu 2:
Za obcí Kamenná můžete navštívit místní lokalitu se slunečními hodinami a případně si prohlédnout i kolomaznou pec umístěnou ve stejné lokalitě Obecník.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky