Kozlovské skály - Turista

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kozlovské skály

Vyhlídka Kozlovské skály
(řeka Jihlava, vodní nádrž Dalešice, obec Kozlany, okres Třebíč)

Popis:
Vyhlídky na vodní plochu nádrže Dalešice se skalnatými břehy. Z jedné vyhlídky je též vidět skalní ostroh Kozlov, na kterém je zřícenina hradu Kozlov.

Přístup:
Na konci obce Kozlany, ve směru na Koněšín, vlevo polní cestou do chatové oblasti. Na začátku této chatové oblasti je zákaz vjezdu mimo vozidel chatařů. Pokračujte stále po této cestě, která Vás dovede k cyklistickému rozcestníku, jeden směr zřícenina hradu Kozlov a druhý směr přístaviště Kozlov. Vy se vydejte ve směru na zříceninu Kozlov, hledaná skalnatá místa s vyhlídkami již máte na dosah. Až se pokocháte krásnými výhledy, můžete se vydat na zříceninu Kozlov, ale předem Vás upozorňuji, jedná se o dosti náročnou cestu, za předpokladu nižší hladiny vodní nádrže Dalešice a za sucha. Více se dovíte na stránkách zříceniny hradu Kozlov.  


Při cestě zpět se nevracejte stejnou cestou, ale vracejte se po hraně Kozlovských skal. Dojdete k místu zvanému Maxův kříž. Jedná se o přírodní mohylu - pietní místo, kde jsou tabulky na památku kamarádům.
A kdo to byl Maxa, vše nám řekne jedna z pamětních destiček, na které čteme "Hory miloval, v horách zahynul. MAX šerif SBO 17.2.1952".


V blízkosti této mohyly jsou na kmenu umístěny dvě informativní "tabulky". Tímto prosím o dodržování uvedených pravidel. Děkuji Vám.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky