Levnov - Turista

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Levnov

Zřícenina hradu Levnov /Ketvovák, Ketkovský hrad/
(řeky Chvojnice a Oslava, obec Ketkovice, okres Brno-venkov)

Popis:
První zmínky o hradu pochází z roku 1346, počátek vlády Karla IV v českých zemích.
U zříceniny Levnov je vyhlídka s velice krásnými výhledy na Oslavu a její okolí.
O hradu více na stránkách www.hrady.cz nebo na stránkách obce Ketkovice.

Uvedennou skycu hradu Levnov kreslil syn dle předlohy knihy POOSLAVÍ A POJIHLAVÍ, autor Jiří Lysák

Přístup:
Z obce Ketkovice směr Oslava, asi 2,5 km. Cestou se můžete zastavit na vyhlídce Panorama, ale předem Vás upozorňuji, budete asi zklamáni výhledem, asi tak jako my. V plném výhledu překáží mladý porost.


Až půjdete ke zřícenině cestou za odbočkou, kde se červeně značená cesta dělí na cestu ke Ketkovickému mlýnu a na cestu ke zřícenině Levnov, tak z jednoho místa je krásný výhled na Malou skálu, kterou Vám též doporučuji navštívit. Je zde jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Oslavě.


Z této zříceniny je možnost se dostat přímo k soutoku řek Oslavy a Chvojnice (k Senoradskému mlýnu). Jedná se (podle mně) o jednu z nejkrásnějších cest u řeky Oslavy. Cesta není nijak značená a ani ji nenajdete vyznačenou na turistických mapách. Tuto cestu doporučuji i pro málo zdatné, ale pouze za suchého počasí. Budete překonávat výškový rozdíl asi 120m a při pohledu zpět budete nadšeni, jako já, co jste zdolali a samozřejmě i ta krása kolem.


Cestou budete míjet památník trampům Slunného údolí.


Po zdolání tohoto převýšení budete u soutoku řek Chvojnice a Oslavy (u Senohradského mlýna) odkud se můžete vydat ke zřícenině Kraví Hora a z lokality Pod Levnovem se můžete následně vydat na vyhlídku Malá skála.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky