Radkovice - Turista

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Radkovice

Spálený dub - Radkovice u Hrotovic
(Přírodní park Rokytná, obec Radkovice u Hrotovic, okres Třebíč)

Popis:
Jedná se o dub, do kterého uhodil blesk. Od blesku vyhořela spodní část kmenu. V kmenu je dosti velká dutina, ale dub přesto žije a je zatím v plné síle. Vyhořelá dutina není nijak ošetřena a v horní části dutiny vzniká hniloba. Stáři dub si nedovoluji odhadnout.

Přístup:
Jako výchozí bod lze zvolit obec Příštpo a po žlutě značené turistické cestě směr Biskupice, kolem řeky Rokytné, ale tuto cestu nemám projitou.
My jsme zvolili jako výchozí obec Radkovice u Hrotovic. Z obce po cestě kolem Panského rybníka směr lokalita Radkovice. Od této lokality vlevo lesní cestou, která je udržovaná a nebýt lesa kolem nás, tak ani nevíme, že jdeme lesní cestou. Po této cestě pokračujte až ke druhé křižovatce cest, kde se dejte cestou vpravo. Po chvíli přijdete k místu, kde se cesta rozděluje. Vydejte se cestou mírně vlevo a po této cestě stále dál, až dojdete k poslední křižovatce, kde se Vaše cesta napojuje na žlutě značenou turistickou cestu. A opět mírně vlevo a stojíte u louky. Po pravé ruce máte hledaný spálený dub.


V okolí protéká řeka Rokytná.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky