- Turista

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Raubířské skály
(Hodov, okres Třebíč)

/E.Nožička a další, Kamenné památky na Třebíčsku, 2012/
"Rudíkov- Hodov - Raubířské skály
…...
..…. Majitelé panství v době před více jak 200 lety byli velmi zlí, a proto nebylo divu, že nespokojení robotníci, zvláště jejich synkové, které majitel nutil k dlouholeté vojenské službě, prchali.
Jejich útočištěm byly právě hluboké lesy, kdy se před zlovůli pánů ukrývali a odkud se jim za jejich zlé činy mohli mstít. Vytvořila se prý v té době početná skupina takovýchto nespojenců, kteří se stali postrachem širokého okolí, říkalo se jim "raubčíci" a právě podle nich jsou ony kameny nazvány."

/ Ing.R.Novák, Zpravodaj JE Dukovany, 31.7.2012/
"Do loupežnických skal Třebíčska
…..
…. Spíše než loupežníci se tu prý ukrývali mladíci, kteří odmítali vojenskou službu pro císaře pána. …."

Přístup:
/ Ing.R.Novák, Zpravodaj JE Dukovany, 31.7.2012/
"Do loupežnických skal Třebíčska
.…..
Nástupním místem je vlaková zastávka Rudíkov, nacházející se na železniční trati č. 232 vedoucí ze Studence do Křižanova. Přijedete-li sem autem, můžete ho odstavit u opuštěné staniční budovy Rudíkov. Vydejte se polní cestou, kterou chodí občané z Rudíkova na svůj motoráček. Nejděte však po ní dále než za poslední domek s oplocenou zahradou. Za plotem zabočíte vlevo po cestičce, která vás dovede přes koleje místní lokálky. I když tu vlak nejezdí příliš často, dejte si při přecházení tratě pozor. Odtud půjdeme po okraji lesa do míst, kde začíná prameniště bezejmenného potůčku. Dojdeme až na závěr údolíčka a teprve potom se ponoříme vpravo do nízkého lesa, kde se nachází malé město velkých skal lemovaných břízami, smrky a borovicemi.   ...."

GPS:
49° 17' 40" N / 15° 57' 29" E

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky